آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 671236
  • تعداد بازدید از این صفحه: 2854365
  • تعداد بازدید امروز: 176
  • تعداد کاربر آنلاین: 10

 

اخبار عمومی

همای رحمت

 

گزارشي از ماه مبارك رمضان در ندامتگاه شهرري

رمضان فرصتی برای خودسازی افراد
این ماه پربرکت ترین موهبت الهی بوده که بهره مندی از این موضوع در تقویت سجایای انسانی ضروری است یکی از مهمترین ویژگیهای این ایام بخشندگی و آمرزش گناهان است ماه مبارک رمضان بزرگترین و بهترین وسیله برای کنترل هواهای نفسانی است که این خود عاملی در کاهش بروز و ظهور ناهنجاریهای اجتماعی است .
یکی از برکات این ماه نهادینه کردن فرهنگ قرآنی و گسترش آموزه های دینی است و هنگامی که فضای زندان سرشار از نیایش دعا و قرائت قرآن باشد موجب میشود بعد روحانی روزه داری نیز بروز کند .
در ماه مبارک رمضان برنامه های مختلف از جمله برنامه های فرهنگی با رویکرد قرآنی در ندامتگاه شهر ری برگزار میشود .
غبار روبی : ماه رمضان یک الگو و سرمشق است، براى اینکه ثابت کنیم که می توان مراقب صحت عمل و درستى عبادات خویش باشیم. به منظور توسعه فضای معنوی ندامتگاه هفته آخر شعبان مددجویان با شور و اشتیاق به غبار روبی حسینیه و نمازخانه پرداخته این مکان مقدس را عطر آگین نموده و با نصب بنر به استقبال این ماه عزیز رفتند .
ختم قرآن : روزانه بیش از 100 نفر مددجو در آئین ختم قرآن در دارالقرآن ندامتگاه شرکت می نمایند . این امر ضمینه خودسازی و بازگشت به معنویت را برای مددجویان فراهم ساخته که در کمال و رشد و تعالی آنها تاثیر گذار است .
مسابقات قرآن : با برگزاری کلاسهایی در زمینه حفظ ، قرائت و ختم قرآن مددجویان مهیای بهره مندی از رحمت و غفران الهی شده که پس از آموزشهای لازم مسابقاتی در همین زمینه انجام می پذیرد . اداره فرهنگی ندامتگاه همچنین مسابقه قرآنی 1446 را در بین همکاران ، سربازان وظیفه نیز برگزار کرد .
برگزاری مراسم سحر و افطار : مددجویان از زمان بیدار باش در فضای معنوی به قرائت دعای سحر پرداخته و پس از صرف سحری خود را آماده شرکت در نماز پر فیض جماعت می نمایند
دقایقی قبل از افطار مددجویان با ذکر دعا و خواندن آیاتی از قرآن به استقبال اذان می روند .
برگزاری مراسم جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) : همزمان با 15 رمضان و میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) مراسم با شکوهی با حضور معاونین ، تعدادی از پرسنل و جمع کثیری از مددجویان در دارالقرآن ندامتگاه برگزار گردید.
 برگزاری کلاسهای قصه گویی با مضمون داستانهایی از قرآن : در ماه مبارک رمضان اداره فرهنگی با حضور تعدادی از مددجویان در سالن آمفی تئاتر این کلاسها را برگزار کرده تا مددجویان با سرگذشت ائمه آشنا شوند .
مراسم لیالی قدر : شب قدر بعنوان شبی که قران در آن نازل شده  و شبی که مقدرات در آن سامان داده میشود و شبی که بنده سرنوشت و مقدرات خویش را با قرآن پیوند بزند و آن را سرمشق و سرچشمه فکر و عمل خویش قرار میدهد . مددجویان در این شب مراسم ویژه احیاء را در حسینیه اندرزگاه برگزار می کند .که این مراسم شامل نوحه سرایی ، خواندن دعای جوشن کبیر و گرفتن قرآن بر سر میباشد .
مراسم وداع با ماه رمضان و جشن عید فطر : اگر پی آمدهای معنوی رمضان را در غیر این ماه هم حفظ کنیم، گویا ماه پربرکت رمضان پایانی نخواهد داشت. وداع با ماه رمضان، هرگز به معنای وداع با ویژگی های ارزشمند این ماه نیست. در آخرین روز ماه رمضان  دعای وداع این روز قرائت میشود همچنین مراسم باشکوهی به مناسبت عید فطر در آمفی تئاتر برگزار خواهد شد
یکی دیگر از فعالیتهای ندامتگاه جلسه ویژه شورای طبقه بندی بوده که در این جلسه کلیه مددکاران و همکاران اجرای احکام شرکت داشته و هدف از تشکیل این جلسه بررسی وضعیت قضایی مددجویان به مناسبت عفو عید فطر بوده است .
فعالیتهایی نیز در بخش بهداری صورت پذیرفته که می توان به برگزاری کلاسهای آموزش بهداشت فردی و روانی ویژه مددجویان و سربازان وظیفه همچنین کلاسهای آموزشی تغذیه در ماه رمضان ویژه مددجویان نام برد لازم به ذکر است مددجویانی که تحت درمان متادون قرار دارند با حفظ شئونات  ماه مبارک رمضان از متادون استفاده می نمایند .

 

دانلود فایلگروه: اخبار عمومی   تعداد بازدید: 281   تاریخ خبر: 10:59:02 1391/05/22   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام

اخبار مرتبط:
  سربازان زندان رجایی شهر کاپ قهرمانی مسابقات فوتبال را کسب نمودند
  روند صعودی مجتمع در زمینه بیماریابی سل و Hiv و بهبود اقدامات درمانی و مراقبتی بیماران
  درزندانبانی اسلامی مبنا اصلاح وتربیت مجرمین است .
  آزادی 2 مددجو در پی بازدید رئیس دادگستری قرچک از ندامتگاه ورامین
  گسترش فعالیتهای فرهنگی و آموزشی برای مددجویان
  بازدید جمعی از کارآموزان قضایی مرکز آموزش قضات تهران از مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ
  بازدید دانشجويان دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه علامه طباطبايي از كانون اصلاح و تربيت تهران
  بازدید معاون دادستان دادسراي عمومی و انقلاب شهرري از كانون اصلاح و تربيت تهران